Drexel-Dünnya-Standartlarında

Drexel Ayakkabı Modelleri Kalite ve Sağlıkta Dünya Standartlarında!

Drexelsağlığınıza en az sizin kadar özen gösteriyor. Vücut sağlığının en önemli bölgesi ayaklarınız için Drexel, özenle çalışıyor.

Bildiğiniz üzere ayak sağlığı kişisel hijyenin en hassas kısımlarından biri. Gün içerisinde ayakta durduğunuz, yürüdüğünüz ya da koşturduğunuz zamanları düşünecek olursanız, ayaklarınızın en konforlu ve hijyenik ayakkabılara ihtiyacı olduğunu fark edeceksiniz. Bu noktada ayakkabı tasarımlarında insan sağlığını öncelikli prensip edinen Drexel, ergonomiye gösterdiği özen ile birlikte yurt dışından ithal ettiği ayakkabıları testlerden geçiriyor.

İthal ettiğimiz ayakkabıları özenle sunabilmek ve sizlerin bize olan güvenini devam ettirebilmek adına her model ayakkabı çeşidini testlerden geçiriyoruz. Özel laboratuarlarda gerçekleştirilen bu kontroller, Fitalat ve Azo testinden oluşuyor. Drexel olarak, her modelin tüm renklerinden bir çift ayakkabı bu testlere tabii tutuluyor. Drexel, ayakkabılarımızı önceden testlerini gerçekleştiriyor sonrasında yükleme işlemlerini sağlıyoruz.

Fitalat testi ile ayakkabılarımızın kumaş kalitesini ölçüyoruz.

Malzeme testi olarakta adını duyabileceğiniz bu testte, ayakkabılar en ince ayrıntılara kadar parçalarına ayrılıyor. Ardından her bir parça yakma, sıvı içerisinde çözünme, kimyasal tepkime ölçme gibi ayrı ayrı testlerden geçiyor. SGS tarafından yapılan bu testin sonucunda Türk Standartları’nın belirlediği değerler üzerinden farklı bir değer çıktığı takdirde bu ürünler tekrar farklı testlere tabi tutuluyor. Kumaş türüne göre değişen testlerde deri, pamuklu, naylon karışımlı kumaşlar için farklı testler uygulanıyor. Bu testlerden Drexel ise başarı sonuç elde ediyor.

Azo testi ile ayakkabılarımızın boya kalitesini ölçüyoruz.

Boya testi olarakta bilinen Azo testi ayakkabılarda yasaklı ve kansorojen içerikli boya maddesinin olup olmadığını kontrol ediyor. Aslında Azo boyalar tekstil ürünlerinde kullanılan esaslı boya grubunun ismidir, fakat bazı azo boya maddeleri, kanserojen ve alerjik aminlere neden olabiliyor. Bu noktada bu testler ile ayakkabınızın boyası kontrolden geçiriliyor.

Kendi içinde toplam 39 testten oluşan bu testler, SGS tarafından yapılıyor ve ayakkabının iç tabanındaki baskı, bağcık, arka ve yanlardaki baskı ve tüm astarına varana kadar her bir parçası için uygulanıyor.