teorem-ayakkabı-ihracat

Teorem Ayakkabı İhracat Hacmini Büyütüyor!

1999 yılında Fuel ile başlayan, 2013 yılında Drexel ile büyüme hızına ivme katan Teorem Ayakkabı, 2015 yılında kadın ayakkabı kategorisinde Oxley markasını eklemiş, yeni yeni alt yapı ve fizibilite çalışmaları yapılan Vesta Ayakkabı ile çocuk ayakkabı kategorisine giriş yapmayı hedefliyor. Teorem Ayakkabı bu büyüme sürecinde Drexel ile e-ticaret hayatına atılmış ve B2C alanında da pazar payı edinmek istemekte.

Yurtiçinde satış ve üretim kanallarını büyüterek başarılarını devam ettiren Teorem Ayakkabı aynı zamanda ithalat ve ihracat hacmini de büyütme hedefin de. İhracat hacmini büyütme yolunda, satış yaptığı ülkeler arasında yer alan Almanya ile ilişkilerini daha da yakınlaştırdı. Almanya’nın oldukça büyük ticaret hacmine sahip, satışlarının büyük bir kısmını online üzerinden gerçekleştiren ve lüks marka sınıfına giren bir şirket ile anlaşma aşamasında. Buradaki bir diğer önemli husus ise ihraç edilecek ayakkabıların Drexel markası ile satılacak olması. Bu da hem Türkiye ekonomisine hem de Drexel için yaptığımız marka yatırımlarına katkıda bulunacak bir iş geliştirme süreci olacak.

Teorem Ayakkabı olarak, 2016 hedeflerimizin başında ihracat hacmini büyütmek, ayakkabı kategorimizi genişletmek, üst düzey müşteri ve bayii memnuniyeti, ayak sağlığı, konforu ve modaya yön veren çizgilerde ayakkabılar üretmek gelmektedir. Bunun içinde gerek üreticilerimize gerekse markalarımıza yaptığımız yatırımlarla bunu desteklemekte ve hem üretimin hem de marka değerinin önemini bilmekteyiz.